Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Můj příběh

Mou vášní je zkoumání souvislostí mezi vesmírným děním a životy lidí.  

Základem mé práce je astrologie a horoskopy. V okamžiku zrození, tedy v osobních horoskopech, vidím ucelený životní plán člověka. Učím druhé poznávat, co se skrývá pod povrchem lidského charakteru a příčin jednání. Objevuji talenty a vlohy, rozkrývám  překážky, které brání zrealizovat osobní touhy a přání. Pomáhám hledat porozumění v mezilidských vztazích.

Vypracovala jsem již nespočet horoskopů a provedla jsem mnoho lidí přes krizové okamžiky  života a pomohla přivést světlo na jejich cestu.


Co mě k tomu přivedlo?

Před vice než dvaceti lety jsem byla lačná po pochopení otázky: \"Proč právě já\"? Ocitla jsem se totiž v situaci, kdy můj první manžel také hledal, stejně jako já, ovšem trochu jiným způsobem. U druhých žen. A nebyla jen jedna.  Měla jsem tehdy ještě malé dvě dcerky a stále jsem přesvědčovala sama sebe, že kvůli dětem vydržím všechno.

Propadala jsem se stále na větší dno a nebránila jsem se vzít si na pomoc ani alkohol. Moc jsem se trápila, ničemu jsem nerozuměla, byla jsem zmatená, ublížená a uplakaná. (Po pravdě řečeno, při pohledu na sebe s odstupem času se ani nedivím, že utíkal z domova...)  

A tak jsem si vyplakala pomoc z vyšších sfér a potkala jsem první astrologickou knihu.  Tehdy tato literatura byla téměř nedostupná, a tak jsem to považovala za první zázrak. Začala jsem pomalu chápat moji momentální životní situaci, rozumět jednání a povaze mých nejbližších a rozvášnila se ve mě touha objevovat v horoskopech víc.

Začala jsem ŽÍT.

Sebrala jsem všechnu odvahu a přišlo stěhování, dohady, rozvod, nový život. Astrologie mi byla společníkem a velkým průvodcem. Objevovala jsem sama sebe. Přihlásila jsem se do Školy astrologie, poznala mnoho nových přátel, sbírala horoskopy mých kamarádů, rodinných příslušníků, zkoumala jsem jejich osudy a snažila jsem se citlivě vnímat talent svých dětí  a chápat odlišnosti jejich povah. 

Po pěti letech života svobodné matky mi do života vstoupil můj současný manžel.  Nějak se mu jeho předchozí manželství také rozsypalo a tím jsme založili velkou rodinu. Vzhledem k tomu, že máme  dohromady pět dětí,  opět hrála astrologie velkou roli k nalezení cesty ke každému dítěti individuálně. 

Našla jsem novou práci a ze šedé myšky účetní jsem se posunula na dramaturga  městského divadla. Tuto práci jsem milovala a myslela jsem si, že toto povolání bude mým posledním, až do důchodu. Osud zařídil moji výpověď zrušením organizace a opět velký posun v mém životě. (Vodnáři se totiž velmi často pohybují ve skocích)

Stala jsem se podnikatelkou a založila firmu U Vodnářů

Spolu s manželem jsme otevřeli obchod s ezoterickým zbožím, kameny, bylinkami a k tomu poradnu astrologie. Vykládala jsem horoskopy, karty, pracovala jsem s energiemi, začala učit druhé lidi tomu co jsem sama uměla a otevřela školu astrologie. V naší malé prodejničce se mačkalo hodně lidí.

Psal se rok 2006

O rok později jsem odjela do Indie na speciální sebepoznávací kurz,  který mě přinesl obrovský posun a novou motivaci celé mé poznání předávat dál, všem lidem, kteří hledají... Začali jsme budovat centrum na  naší chalupě, na samotě u lesa. A protože je zde místo na této nádherné planetě ušité nám na míru, opustili jsme město a naše podnikání přesunuli k nám, na Chalupu U Vodnářů.

Astrologie je stále základem mé  pomoci lidem, kteří za mnou přicházejí s různými problémy. Provází mě ve všech chvílích mého života, pomáhá mi rozumět událostem, které mě potkávají, usnadňuje mi rozhodování, otevírá mi srdce ke všem lidem. 

Základy mého vnímání astrologie vycházejí z tradiční astrologie, avšak přizpůsobila jsem ji do dnešní doby, která již  není tak dogmatická. Pojďme společně objevovat taje lidské duše, pátrat po příčinách uvězněné síly a energie a nacházet smysl žití a svoji cestu ke štěstí.

Co mi nadělily hvězdy?

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře. 

Tedy ve znamení, které má schopnost vidět svět z vyšší perspektivy a sdělovat to druhým. Ale než jsem objevila tento svůj úkol, musela jsem překonat ještě mnoho zkoušek. Se svým Ascendentem v Kozorohu jsem musela zatnout zuby a běžet běh na dlouhou trať, než jsem začala sklízet z usilovné práce na sobě.

Jsem pravá Vodnářka protože mám naděleny hned čtyři planety v tomto znamení, ale Kozoroh mě vždy moudře brzdil, dokud ve mě vše neuzrálo, a nedostala jsem na cestu zelenou (samozřejmě, že se mi to vůbec nelíbilo).

Jsem i docela praktická, zase ten Kozoroh, navíc mám Lunu v Býku a dvě planety v Panně. Luna souvisí s našimi city, takže jsem uvnitř vcelku vyrovnaná. To je pro mě, pro Vodnáře štěstí, protože své "veleprojekty" dokážu zrealizovat v praxi. (Vodnář přece nemůže žít jen tak obyčejný, přízemní život) I když mě to stojí hodně úsilí.

Jupiter, planetu označovanou v horoskopech jako "velké štěstí" mám v Blížencích a tak je pro mě štěstím potkávat lidi, sdílet s nimi své zkušenosti a smát se. Ale Saturn v Rybách mi nic nedal zadarmo. Podvědomé strachy, které jsem musela překonávat mě zocelily a hlavně dovedly k astrologii a celkově k duchovnu.

Do oblasti kariéry se mi usadil Neptun, planeta tajemná, záhadná, chaotická. A protože je ve Štíru, který je symbolem temných hlubin, není to jednoduchá situace. Dlouho jsem hledala své poslání a prošla jsem zcela odlišnými zaměstnáními. Ale ve všech mých povoláních bylo jedno společné: tam kde byla krize (Štír), tam jsem nastoupila abych se obětovala a přinesla naději (Neptun). 

A právě teď je pro mě mým posláním předat dál to, co jsem za svých více než 20 let své duchovní práce poznala, zažila a pochopila. A možná, že mě ještě něco nového na mé cestě teprve čeká. Jsem tomu otevřena. Tam, kde je Neptun je možné všechno.. 🙂