Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Saturn opustil Vodnáře a přesouvá se do Ryb

Od 7.března 2023 nastala velká významná astrologická změna. Saturn definitivně opustil Vodnáře a vstoupil do znamení Ryb. Ve Vodnáři pobýval od roku 2020 a zrevidoval všechna témata tohoto znamení. A že to nebyla zrovna příjemná zkušenost, to si ještě vzpomínáme. Tam, kde má prsty Saturn, neodpustí nám nic. Žádné hry, žádné jako. Vše se musí zvládnout opravdově. A prostředky k tomu zvolí takové, až nás často srazí na kolena.

A tak nám v uplynulých třech letech připravil nelehké zkoušky s tématem svobody, lidskosti, přátelství.
Víc v článku: Saturn pán času. Nechci polemizovat o tom, jak to kdo zvládnul, nebo jak to zvládlo lidstvo jako celek. Je nutné si ale stále uvědomovat, že celek tvoří jednotlivec. A je tedy na každém z nás, co do kolektivního vědomí vkládáme. Líhne se totiž nový svět a je v něm potřeba víc duchovní zralosti
a moudrosti. 

V posledním znamení zvěrokruhu, v Rybách, uzavírají všechny planety svůj cyklus. Saturn také. Abychom mohli s čistým štítem vyrazit novým směrem, je potřeba projít ještě závěrečným očistným obdobím.  

A protože Saturn nechce s nikým smlouvat, může to být pro někoho kruté zúčtovací období. Pokud se životní problémy po celých 30 let, což je cyklus Saturna zvěrokruhem, neřešily a statečně se zametaly pod koberec, v tomto znamení se pak manifestují jako skrytí nepřátelé, které nám budou vysávat životní energii. Hrozí nám zde pak psychická slabost a ve finále možná i nemoc, která po nás však nechce nic jiného, než abychom vypátrali, kde jsme na své životní cestě porušili zákon lásky, včetně lásky k sobě. 

Ryby totiž touží po bezpodmínečné lásce a sní o ráji na Zemi.

Přísný učitel Saturn bude hlídat,
aby všechno, co do tohoto prostoru nepatří, bylo uviděno
a přetransformováno do vyšších vibrací.

Je tedy čas postavit se čelem k našim karmickým zápletkám.
A to jak osobním, tak rodinným i společenským.

  

 

Saturn v Rybách.

Co bude mít teď Saturn pod kontrolou?

V Rybách se tato tvrdá planeta, která se stará o řád, bude snažit udělat pořádek tam, kde se zmítáme v chaosu a lžích. Bude to zvláštní čas. Planeta Neptun je v Rybách už delší dobu a často tento chaos způsobuje, protože rozpouští vše, co není pro nový věk potřeba. Produchovňuje, dotýká se citů a spojuje nás vesmírnými energiemi, které nás povznáší. Ale přináší také zmatek, lži a iluze. Saturn chce pravý opak. Tvoří realitu, která má určitou strukturu. Chce mít vše pod kontrolou.

Vše se teď bude vařit v jednom hrnci.

Saturn se nyní stává inspektorem našeho vnitřního světa.

 

Po tři roky bude prozkoumávat naše skrytá zákoutí, celého podvědomí. A to je příležitost, abychom se podívali na to, co nás brzdí v duchovním rozvoji, před čím utíkáme, co si nalháváme. Co si držíme v sobě za nepravdy, podle kterých pak následně žijeme. Chce po nás, abychom opustili staré, nepotřebné názory a přesvědčení a osvobodili se od všeho, co brzdí náš duchovní vývoj. 

Duchovní a materiální život musí jít ruku v ruce.

V tomto období se budeme učit důvěřovat vnitřnímu hlasu. Saturn bude přehodnocovat duchovní hodnoty a dbát na to, abychom našli pravou víru, která může dostat konstruktivní směr.

Sny a realita se spojují.

Je tedy velmi důležité pozorovat co se odehrává v naší mysli. Podle tohoto vnitřního nastavení si sami můžeme jednoduše vytvářet realitu a to často přesně takovou o kterou nestojíme. Není zde tedy jiný nepřítel než my sami a neznalost našich vnitřních programů a nastavení.

Vnitřní očista je tedy to nejdůležitější, k čemu nás Saturn v tomto období vede.   

Proto můžeme pociťovat tendence k osamocení, které jsou pro nás ale blahodárné.

Pokud máte chuť si projít 30 let svého života,
připravila jsem vám v pracovních listech pomůcku pro jednotlivé Saturnské kroky.

Stáhněte si pracovní listy: 

Klikněte na tlačítko

Rozjímání o dosavadním životě a rekapitulování minulosti nám pomůže vyřešit vnitřní konflikty. Podmínkou je však nalézt v srdci vděčnost, pokoru, lásku a empatii. Saturn nám následně pomůže přivést do našich životů nové síly.  

Saturn nás teď bude připravovat na nový cyklus vývoje, který se bude startovat, až vstoupí do Berana.
Je tedy teď nutné očistit všechnu špínu, která zanesla nejen naše nevědomí, ale celé kolektivní vědomí.
Je nutné rozpustit mlhu a iluze, které nás svedly na scestí.

Nastává jakési období těhotenství. A semínko budoucnosti teď sázíme my.
Právě teď.  

Využijme tento čas k hluboké proměně je to lekce dospělosti.  

 

ASTROŠKOLA – do všech semestrů online Školy astrologie se můžete přihlásit k samostudiu kdykoliv

stáhněte si e-book zdarma 10 rádců a učitelů v našich horoskopech

e-book Horoskop jako Rodinná mapa
je zaměřený na osvobození zátěže, kterou jste si převzali od vašich předků

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře