Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Narodil se nový rok

Z pohledu Astrologie začíná Nový rok jarní rovnodenností. Tedy prvním jarním dnem. 20.3.2022 vstoupilo Slunce do znamení Berana, který je symbolem ohnivé, čerstvé energie. Pomalu se všechno v přírodě probouzí. Po zimním spánku, kdy byla energie stažena do nitra, prvním jarním dnem dostala budíček. I my, lidé jsme součástí přírody, týká se to tedy i nás.

Probouzí se v nás nová životodárná energie a chuť do nových začátků.

V zimních měsících jsme měli mnoho příležitostí k tomu, abychom si porozjímali o uplynulém období. Tyto roky byly zvlášť výživné ke zvnitřnění díky covidovým omezením. Teď přichází další téma, které se dotýká nás všech. Válka, která Je tak blízko. Citlivější povahy to zasáhlo skutečně hluboko.

V horoskopu se teď opakují některé aspekty, které jsou stejné jako za 2. světové války (článek o Saturnu, Uranu). Ještě nebylo vše po ní vyléčeno a uklizeno z našich generačních zátěží a již je tu znovu. Zdá se, že čas blahobytu a poklidu v našich zemích je ohrožen. 

Prožívali jsme období velkého rozvoje a civilizačního vzestupu. A zvykli jsme si velmi rychle na výhody, které nám přinesl technický rozvoj. Co po nás však vesmír skutečně požaduje, je především rozkvět lidského srdce. Tam, kde se zapomíná na lidskost, kontakt se srdcem přichází často přes bolest.

Co můžeme očekávat v tomto novém astrologickém roce?

Horoskop Nového roku.

Na první pohled jsou zde dominantní dvě trojkonjunkce.

Obě mají velkou sílu ale zcela odlišnou energii.

 

Už na první pohled si můžeme všimnout v horoskopu pro nový astrologický rok seskupení planet do dvou trojic. To vytváří dvě ohniska ve zvěrokruhu, které na sebe strhávají pozornost. A v tomto duchu se ponese celý rok. Planety půjdou dál, každá svým tempem, ale tento otisk je rozhodující. 

Co to tedy pro nás znamená: 

Jedna skupina planet a jejich mix energií, je dost tvrdý. Saturn a Mars ve Vodnáři chce rázně řešit téma svobody. Toto vše navíc umocňuje napěťový aspekt Urana z Býka. Může proto přijít hodně razantních zvratů, bojů, hádek, náhlých událostí, které otřesou našimi jistotami a stabilitou. Doufejme, že to dobře pohlídá Venuše, která jediná touží po přátelství a harmonii.

Vesmír volá po kolektivní změně. Jakou cestu si vybereme, to rozhodujeme jen my sami.

Také ta druhá trojkonjunkce vypovídá o kolektivním a celosvětovém dění. Spojuje se Neptun, Jupiter a Merkur v Rybách, v posledním, nejtajemnějším znamení Zvěrokruhu. Ryby v sobě obsahují souhrn všeho nedořešeného z předchozích znamení. Je zde obsaženo jak to nejtemnější, tak zároveň to nejvznešenější.

Když se prokoušeme chaosem a mlhou, kterou nás Rybí energie obklopuje, dohlédneme na světlo života. Zažijeme mystické osvícení, které nám určí směr. 

Zůstaneme-li však omámeni vlastním egem, nepravdami a iluzemi, pak nám tato síla přinese zmatek a vtáhne nás do karmických zápletek, které nemusí být příjemné.

Ale tato vesmírná pomocná ruka, která bude kulminovat od 9. do 13. dubna 2022 nám může poskytnout mnoho milosti, pokud jsme připraveni pochopit pravé hodnoty duchovního světa. 

Nabízí se nám tedy velmi něžná a láskyplná energie k pomoci.

Tyto dva rozdílné energetická dary jsou však v konfliktu. Je potřeba se rozhodnout, jakou cestou se vydáme. Panna na ascendentu to může vše pohlídat, rozumně zvážit, kde je potřeba zabojovat a změnit nevyhovující situaci anebo naopak, kde je potřeba se oddat, soucítit, odpustit, milovat. 

Do hry se nám dostávají jak osobní, tak také celospolečenské planety. Je tedy viditelné, že náš osobní život, bude ovlivňován celospolečenským děním. A snad právě i tato skutečnost nám může dávat naději že to funguje i obráceně. Že každý z nás má sílu ovlivnit trochou dobrého ze sebe také kolektiv. 

V tomto roce nás tedy čeká téměř lámání chleba. Na jakou stranu se přikloníme, co se v nás probudí za emoce? V horoskopu jsou velké rozkoly. Na jednu stranu zde najdeme aspekty velmi povznášející, a na druhou stranu naopak aspekty velmi silové a tvrdé. Pokud zabereme a použijeme sílu ve smyslu lepšího světa, vesmír nám bude nápomocen.

 

 

Celý horoskop v několika signálech vypovídá o tom,
jak zvlášť důležité pro nás budou mezilidské vztahy. 

Je důležité najít harmonii ve všem co žijeme (Luna ve Vahách) a za tyto hodnoty se postavit a ukázat je navenek (Slunce v Beranu) Tyto dvě světla, Slunce a Luna se nacházejí v téměř přesném aspektu kvinkunxu, o kterém se říká, že je rodový. Přichází z minulosti a způsobuje napětí do té chvíle, než pochopíme jeho skutečnou hodnotu. Váhy a Beran jsou znamení, které se až tak moc neumí pochopit.

Beran je bojovník za sebe a má tvrdou hlavu, Váhy neustále hledají souznění s druhými a ustupují.

Jedině uprostřed je to správné řešení. Být sám sebou a zároveň vnímat potřeby druhých. Respektovat druhého ale nezapomínat na své potřeby. Tak by se dal stručně vyložit tento aspekt. 

Snad nikdy jindy nebylo potřeba podporovat svou pozitivní vibraci víc, než právě teď. Hodně lidí v naší zemi již pochopilo, jak mocná je síla lásky a duchovní cesta. Teď už to ale není jen hra. Je potřeba tuto vyšší vibraci stáhnout do svých životů a žít ji každodenně. Cesta lásky nemůže koketovat se zlem. Duchovně mluvit, ale chovat se nečestně.

Je téměř nutné své vibrace každodenně podporovat a nenechat se strhnout strachem, nebo jinými negativními emocemi zpět do tmy a nevědomí. 

Co je potřeba udělat pro vzestup vibrací:
  • Najděte si činnost a práci při které se budete cítit dobře. 
  • Nedívejte se na horory, kriminálky a jinak depresivní filmy.
  • Omezte sledování emotivně silných zpráv na nejnutnější minimum.
  • Nepijte větší míru alkoholu, jezte hodnotné potraviny. 
  • Pohybujte se ve společnosti, která vás bude podporovat. 
  • Tvořte pro druhé, ale i pro svou radost.
  • Smějte se, hýbejte se, tancujte.
  • Meditujte každý den.

Tento měsíc, když se Slunce nachází ve znamení Berana, budujeme základy pro celý rok.

Sledujte proto vědomě svůj vnitřní svět a proměňujte ho. Není totiž až tak důležité, co se děje navenek, ale co to s vámi dělá uvnitř. Pokud se vám emoce, které s vámi hýbou, podaří uvidět, pak najdete i cestu, jak je transformovat. Potom se dostanete ke své pravé vnitřní síle, která vás už nikdy neopustí. Váš skutečný svět se pak sám od sebe začne proměňovat k lepšímu. 

Obyčejně se nová předsevzetí dělají 1.ledna. V té době je však Slunce ve znamení Kozoroha, který není příznivcem nových začátků. Je to desáté znamení zvěrokruhu. Ano, má rád disciplínu, takže když zapojíte hooodně úsilí, tak se vám možná povede nějakou tu změnu udělat.  

Zkuste si pro tentokrát dát předsevzetí tento měsíc. Získáte pro jejich realizaci víc nadšení a sílu! Energie, kterou vysílá vesmír do vaší životní cesty právě teď, má větší razanci.

Jestli nevíte jak na to, připravila jsem pro vás pracovní listy, které vás povedou.
Stáhněte si je a vytvořte novu realitu. 

Klikněte na tlačítko

 

Hodně štěstí

do online Školy astrologie se můžete teď přihlásit kdykoliv

stáhněte si e-book zdarma 10 rádců a učitelů v našich horoskopech

e-book Horoskop jako Rodinná mapa
je zaměřený na osvobození zátěže, kterou jste si převzali od vašich předků

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře