Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Jupiter přináší naději a nové nasměrování

Že se hodně věcí v našem světě mění, to už asi každému pomalu dochází. Každá planeta plní ten svůj správný úkol ve správnou dobu a společnými silami nás, lidstvo, pomalu posouvají ke Zlatému věku.
I když to tak navenek zrovna nevypadá… ale pod tvrdou realitou se líhne zárodek naděje a nových možností.

Právě teď branou zrození prochází Jupiter a zahajuje tak nový cyklus. Vstupuje do Berana, prvního znamení zvěrokruhu. Přináší nám chuť do života a aktivní energii.

Budoucnost se nám otevírá a naše jednání a činnosti by měly směřovat k jejímu naplnění.

Už nějaký čas v tomto znamení letos pobýval. A tak jsme si mohli vyzkoušet, jak se budeme s touto dynamickou energií cítit. V Beranu se nacházel od 10.5.2022 – 28.10.2022, ale díky retrográdnímu pohybu se ještě vrátil zpět do Ryb. Asi bylo ještě důležité leccos z podvědomí dočistit a sladit se s vesmírnými proudy. V článku Jupiter vplouvá do Ryb najdete rozepsáno jeho působení do detailů. (Pokud máte pocit, že ještě visíte ve starých zápletkách, použijte pracovní listy, které tam najdete. Pomohou vám k osvobození.) 

Jupiter v Beranu

Od 20. 12. 2022 už nenávratně, tato největší planeta zvěrokruhu, nabrala svůj správný směr a bude svištět ohnivým Beranem. Do května roku 2023 dostaneme jedinečnou šanci probudit se a nastartovat svůj život novým směrem. 

Jupiter v Beranu v nás probouzí novou chuť do života.

Spojení těchto dvou aktivních principů v horoskopu nám může přinést osvěžení, vzkříšení a nadšení.

Jupiter je planeta, která do horoskopu přináší chuť zažívat dobrodružství života, hledat smysl existence a osobní štěstí. Beran je znamení nových začátků, síly a také odvahy. Ale pozor, tato velká síla, pokud není dobře uchopena, může způsobit také bouře a katastrofy. 

Jupiter prochází Beranem od 20.12.2022 do 16.5.2022. V tomto znamení nepobyde teď již moc dlouho. Ale o to je to důležitější abychom se intenzivně zapřeli do svých nových vizí, dokud máme tuto podporující energii v zádech. 

Na co se v tomto období zaměřit, abychom využili sílu této vesmírné nabídky? 

Po dlouhém období covidu a různých změn a krizí, kterými jsme v minulých letech prošli, Jupiter teď vychází ze zamlžených Ryb. Teď už se můžeme postupně začít rozhlížet kolem sebe. Je téměř jasné, že odvážným lidem, těm, kterým se povedlo v době Jupitera v Rybách podívat se do svého nitra a čelit pravdě o sobě, těm s jasnými plány a vizemi, se může začít dařit.

Zajděte na návštěvu hluboko do svého nitra a objevte váš pravý životní úkol.  Jupiter je planeta společenská. Dary, které do osobního horoskopu přináší, jsou přesně ty kterými by měl jedinec obohatit celou společnost. No a tím tak o malý krůček posunout lidstvo k výšinám.

  • Najděte svůj směr, kterým se chcete vydat.

Začněte jednat. Sny, které jste si tvořili v představách dejte do reality. Je konec pasivity a čekání na něco, někoho, na den D. Začněte dělat malé krůčky dopředu. Rozhýbejte své tělo, mysl i vášně. Hýbejte se fyzicky, cestujte, cvičte, vzdělávejte se a projevujte své city. Přestaňte lamentovat na druhé, litovat se. Uchopte vlastní sílu a jděte pomalu a s rozvahou ale přesto s jasností přímo ke svému cíli.  

  • Probuďte svůj talent

Podívejte se do svého horoskopu, kde se nachází tahle blahodárná planeta u vás. Zjistěte si význam a v následujícím období se aktivně postarejte o to, aby vaše nadání vyšlo na svět. Beran je první znamení zvěrokruhu, kde se všechno ukazuje navenek. Je to zrození a zabojování o své já. Nic se nestane, pokud sami nepůjdete vstříc této energii. Maximálně se budete cítit hodně mrzutí a rozladění (energie je to silná).

  • Objevte smysl vaší existence

Dejte vše do toho, abyste objevili vyšší smysl vašeho zrození v této době na tomto světě. Poslouchejte své nitro, které vás jemně povede. 

Jupiter v Beranu nabízí možnost rozproudit, navzdory všem zábranám z vnějšku, to božské, co v nás dříme. Ukazuje nám směr, kterým bychom se měli vydat za štěstím. Nadšení a správný směr za naším cílem nám pomůže překonat překážky, které se nám dosud jevily jako nepřekonatelné.

  • Na co si dát pozor

Pokud jsme špatně motivováni a chceme se zmocnit svého osobního štěstí násilím a na úkor druhých, můžeme si zde vytvořit základ pro problémy do dalších let. Uvědomte si, že ne vždy musíte získat to, co právě chcete. Možná, že někdy bude potřeba zvážit rizika, do kterých se chceme vrhat a učit se trpělivosti.

Pozor si dejte na přílišný extrémismus ve všem, na přecenění svých schopností. Na přílišné utrácení, hýření a život na dluh. vyhněte se divokým společenstvím, nenechte se strhnout davem. Pozor na agresi, tvrdohlavost. Vždy zachovejte morálku a slušnost.

Toto energetické působení je platné  pro všechny stejně. Proto ty, kdo mají silnější motivaci mohou vítězit. Tedy i podvodníci. Buďte rozumní a opatrní na své investice. 

Planeta Jupiter navštíví Berana vždy jednou za 12 let. 

Pokud chcete zjistit, jakou oblast vašeho života bude nyní Jupiter aktivovat, kde bude zřejmě nutné některé situace přehodnotit a začít novou cestu vědoměji, projděte si následující roky a udělejte si malou rekapitulaci. Pak už se vám jasně ukáže, co je váš úkol v tomto období. Kde máte zapřít sílu a rozvinout svou osobnost. Tak využít všechny dary, které vám váš horoskop nabízí

Období kdy se nacházel Jupiter v Beranu
11.5. 1939 – 29.5.1939 a 20.12.1939 – 16.5.1940
21.4.1951 – 28.4.1952
4.4.1963 – 12.4.1964
18.4.1975 – 26.3.1976
2.3.1987 – 8.3.1987
13.2.1999 – 28.6.1999 a 23.10.1999 – 14.2.2000
6.6.2010 – 9.9.2010 a 22.1.2011 – 4.6.2011
10.5.2022 – 28.10.2022 a 20.12.2022 – 16.5.2022

 Každý z nás bude teď touto energií zasažen. Každý má tedy možnost udělat nějaké výrazné kroky ve svém životě. Pokud máte chuť najít si nový směr, začněte minulostí. Podívejte se na události, které jste zažívali, když se Jupiter nacházel ve znamení Berana v minulých letech. To vám pomůže uvědomit si, kam chcete nasměrovat tuto novou životodárnou energii. Pro vaši vnitřní práci vám nabízím pracovní listy.

Ty vám pomohou vykročit do šťastné budoucnosti.

Klikněte na tlačítko

Podle mytologie byl Jupiter nejvyšším z římských bohů. Pánem nebes a hromu. V naší Sluneční soustavě je to největší planeta a v horoskopech se vykládá jako energie, která nabízí nejvíc dobra a přináší hojnost všeho. Má tedy hned několik „nej“. Obdarovává tak dlouho, až se sám člověk chce rád dělit s ostatními. Toto je však ideál. Často to tak však nebývá. Když člověk nedodrží úmluvu s tímto bohem, a jen bere pro sebe, pak přichází pád z velkých výšin, který může být velmi tvrdý.

Probuďte v sobě vaše vnitřní světlo které vás povede a vydejte se na cestu.

od 16.1.2023 začíná nový Intenzivní kurz Astrologie pro začátečníky

do online Školy astrologie k samostudiu přihlásit kdykoliv do všech semestrů

stáhněte si e-book zdarma 10 rádců a učitelů v našich horoskopech

e-book Horoskop jako Rodinná mapa
je zaměřený na osvobození zátěže, kterou jste si převzali od vašich předků

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře