Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Uran přináší novou energii. Jste připraveni na změnu?

Uran se od 6.3.2019 přesunul do Býka. Opustil Berana, kde po sedm let velmi tvrdě bojoval se starými tradicemi a přinášel nový pohled na svět. Nic už se nevrátí. Cesta vede dopředu a my jdeme po ní.

Uran je revolucionář, planeta svobody, pokroku a vývoje. Má za úkol osvobozovat od starého a přežitého. Kterým znamením zrovna prochází, tam nezůstane kámen na kameni. Trvá mu 84 let, než projde celý zvěrokruh a přibližně sedm let pobyde v každém znamení. Je to dlouhá doba na to, abychom poznali a hluboce pracovali na tom, co nás brzdí, svírá a sužuje.

A protože je to planeta, které trvá dlouho, než oběhne celý zvěrokruh, mění jednotlivce i celek. Její energii prožíváme ve svém životě spíš v podvědomí. To, že jsme nejsme svobodní si všimneme, až když už se to nedá vydržet. Když nemůžeme svobodně projevit sami sebe, nemůžeme tvořit a realizovat naši jedinečnost, cítíme se v napětí a prskáme kolem sebe. Tlak je kolikrát tak velký, až to praskne.

Přijde revoluce. 

Křičíme, utíkáme, boucháme dveřmi, dáváme výpověď, rozvádíme se…v lepším případě. V horším případě, když nejsme schopni vystoupit z pekelných situací, přijde úraz, nemoc, katastrofa. Prostě zlom. Působení Uran je přirovnáváno k blesku z čistého nebe. 

URAN V BERANU

V roce 2011 vstoupil Uran do Berana. Tohle znamení startuje celý zvěrokruh, je první v pořadí. Tady se všechno rodí. V uplynulých sedmi letech jsme nastartovali zbrusu novou etapu pro dalších 84 let a to jak na osobní rovině, tak na celospolečenské.

Uran je symbol pokroku. Technického i duchovního. Spolu s ohnivým Beranem dostal velkou razanci. Esence doby byla v duchu překotných změn, ba přímo velká jízda!

Uran v Beranu je energie splašených koní, plodí dobré i špatné, nemá čas se ohlížet do minulosti. Boří vše staré a odmítá tradice. Jeho energie je přirovnávána k blesku.

Vždy, když vstoupí Uran do Berana, přináší velké nevratné změny celému lidstvu. Tahle energie nás nutila, abychom šli vpřed. Odložili staré a přežité. Novinky se objevovaly ve všech oblastech jako houby po dešti. Ale krom nového a kvalitního se zrodilo i spousta prašivek.

Kvantita na úkor kvality a lidskosti.  Život v duchu všechno hned a za všechno.

A už cítíte, že vám to takhle nevyhovuje, že už je to tak trochu přes čáru?

Takže teď zvolníme tempo. Budeme přehodnocovat. Býk má za úkol zadržet energii, která vznikla v Beranu. Teď bude tedy usměrňovat energii divokého Urana.

Nebude to jednoduchá pozice, protože Uran chce změny ale Býk je znamení, které velmi dobře změnám odolává. Znamení hmoty, stálosti a jistoty bude po sedm let prověřováno. Naposledy Uran navštívil Býka v letech 1934-1942. Jsme teď moudřejší a vědomější?

Celá společnost popluje na stejné vlně. Každý z nás bude „nakažen“ teď novou energií Urana, který je od 6.3.2019 do 25.4.2026 po 84 letech opět v Býku.

URAN V BÝKU

Uran Býka navštívil už loni. Od 15.5.2018 do 6.11.2018 jsme dostali ochutnávku. 6.3.2019  vstoupí, tentokrát už nenávratně, na 7 let do Býka, kde bude do 25.4.2026


Ze semínka, které jsme zaseli v minulém období, teď uvidíme, co vyroste.


To co se zrodilo v posledních sedmi letech teď dostane tvar. Nápady a myšlenky se budou realizovat. Projdeme zkouškou, jak umíme zacházet s hmotou, jaký máme vztah ke všemu, co nám život přináší. Teď už to ale nebude jen ve virtuálním světě. Budeme muset být hodně konkrétní. Když se nebudeme chtít pustit starého a nepotřebného, bude to bolet.

Budeme muset přijmout novodobý a moderní pohled na to, co nám dává jistotu a stabilitu. Naše základy a staré jistoty a naše hodnoty mohou být otřeseny, pokud nejsou z hlediska pokroku to pravé.

Když přijdeme o vše, o čem si myslíme že nás podpírá, teprve pak zjistíme co nás doopravdy nese.

Vše, co patří Býkovi. bude muset projít velkou revolucí. A revoluce vždy boří staré.

A čeho se to vlastně týká?

Znamení Býka přináší do horoskopu stálost a pevnost. Je to základna na které stavíme vše hmotné. Nejstálejší znamení zvěrokruhu, znamení vlastnictví. Má smysl pro realitu a hodnoty.

Když nejstálejší znamení zvěrokruhu navštíví planeta velkých změn, začnou praskat obruče.

Pojďme se podívat na oblasti  které přijdou do „vesmírné hry“ pro dalších sedm let:

  • Pro každého z nás má největší hodnotu a je největším bohatstvím naše fyzické tělo. Bez něj bychom tu nebyli. Budeme se muset naučit o něj správně pečovat. Zajímat se o zdravou výživu, alternativní způsoby léčby. Vzít si zodpovědnost za své zdraví. Začít praktikovat ve svém životě duchovní i duševní uzdravování. Pochopit souvislosti mezi hmotným tělem (Býk) a duchem (Uran). Objevit dar života. Bez těla bychom tu nebyli. A tak to je to první, na co bychom se měli zaměřit.
  • Všechno co potřebujeme pro naše tělo pochází ze Země. Je potřeba spojit síly a začít regenerovat zničenou přírodu. Každý můžeme přispět troškou něčeho dobrého pro planetu. Nemusí dělat všichni velké činy. Stačí když každý udělá co cítí aby pomohl. Je potřeba více šetřit, neplýtvat a nezahlcovat svět odpadky a jedy. Je nutné chránit vše živé. Objevte hojnost, kterou nám Matka Země nabízí. Začněte skutečně milovat planetu na které žijete a dejte ji to najevo, chovejte se k ní, jako k živé bytosti, propojte se s jejím srdcem. Podřezáváme si větev, když budeme dál jen brát a ničit naši planetu.
  • Prověrkou projdou i naše finance. V dnešním světě nám množství peněz dává určitou jistou a také tato oblast bude zažívat regeneraci.  V téhle době bude důležité aby každý našel své skutečné talenty a vydělával si tím, co ho opravdu těší. Peníze jsou energie jako každá jiná a kdo najde svoji sílu, nebude strádat.
  • Všechno na čem lpíme, to co považujeme za hodnotné bude procházet zkouškami. Všechno k čemu jsme připoutáni nezdravými vazbami se bude se osvobozovat. Jste závislí na předmětech, nemovitostech, partnerech, dětech? Nebo na svých názorech a vlastnostech? Projděte si svůj svět a podívejte na to, co vás svazuje. Jaká vlastnost vás blokuje a nedovolí vám se posunout. Vztahy na kterých lpíte, kde je závislost a není tam láska budou končit. Dovolte dětem být dospělými (samozřejmě pokud už mají na to věk), dovolte jim dělat vlastní chyby, sbírat vlastní zkušenosti. Přestaňte vlastnit partnery a dovolte jim být sami sebou. Když nám něco dává jistotu, chceme toho mít hodně a natrvalo! Nechceme se pustit i přesto že je to „blbá jistota“. Řekněte si dost a najděte odvahu ke změně včas a v pravou chvíli.
  • Naše rozhodnutí, nápady, plány a cíle, pro které jsme se rozhodli v minulém období se mohou zrealizovat snáz. Začněte budovat a tvořit. Prostě to udělejte.  Kolikrát jsem slyšela „já bych chtěla, chtěl“, ale…jak daleko bylo k činům. Teď! Teď je ta příležitost přenést vize do hmoty. Máme sedm let na to abychom postavili pevné základy nejen pro to abychom se cítili my sami dobře, ale i další generace. Planety které jdou pomalu mají generační přesah. Takový je i Uran, planeta svobody i vizionářů.  Výsledky se nemusí vždy projevit hned ale jistě budete odměněni hřejivým pocitem nesmrtelnosti.♥
  • Býk vytváří vše hmotné, včetně reálného života. Bude teď nutností uvědomit si vzácnost života (při posledním pobytu Urana v Býku zažilo lidstvo druhou světovou válku, vztah k životu byl velmi tvrdě zkoušen).  Kdy jindy si uvědomujeme hodnotu života, než když o život přicházíme. V dnešní době se nemoci stávají samozřejmostí. Bojujeme o zdraví, někdy i život. Musíme si uvědomit, že normální je být zdravý.
  • Býk je život ve fyzickém těle a Uran nese vyšší světy. Spojení těchto dvou energií nám může přinést absolutní svobodu v omezeném světě hmoty. Evoluci a osvícení. A zase je jen na nás, jakým způsobem se tento proces odehraje v našem světě.
  • Hmota bude dostávat ducha. Ke slovu se budou dostávat opět kvalitní výrobky.
  • I oblast duchovních poznání by se měla stabilizovat. Za poslední roky se ezoterika stala komerční záležitostí. Je na čase vzít vše vážně a začít žít, to co jsme poznali. Uplatňovat v praxi, v každodenním životě, učení duchovních mistrů. Tedy dosednout na Zem.
  • Býku vládne planeta Venuše. Ta je symbolem lásky. Láska je nejsilnější síla světa. Za vším je láska. Zkuste to vidět.

Pomalu, pozvolna budete vnímat že je něco jinak.

Nebojte se přijmout změny, nebojte se změnit.

Ta skutečná a velká změna se děje především uvnitř vás. 

 

Malá příprava na nové období:

Zrekapitulujte staré, abyste mohli přivítat nové.

Otevřete se vzpomínkám. Projděte  si dobu od  května 2010 do současnosti. Podívejte se na ty situace, které vás skutečně posunuly. Na ty velké kroky, díky nimž jste nezůstali stejní. Všechny si je zapište, znovu vybavte i s pocity. I přestože se vám nezdály příjemné, PODĚKUJTE ZA NĚ.

Zajímá vás význam ostatních planet pro naši dobu? Stáhněte si e-book zdarma: 10 rádců a učitelů v našich horoskopech ZDE

Jaké bylo uplynulé období Urana v Beranu (od r. 2011 do r. 2018) pro vás?  Jaké velké životní kroky jste udělali?  Napište do komentářů zde dole 🙂

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře