Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Jupiter vplouvá do posledního znamení zvěrokruhu, do Ryb.

Poslední znamení zvěrokruhu má na starost důstojně zakončit cyklus každé planety. Nutí nás usebrat se do svého vnitřního světa a zrekapitulovat vše, co se událo během cesty celým zvěrokruhem. Po dvanácti letech, do tohoto vodního znamení, opět vplouvá největší planeta naší vesmírné rodiny, Jupiter.

Přichází období, které nás vybízí k tomu, abychom aktivně pracovali na našem vnitřním světě.

Ve znamení Ryb probíhá očista a vyrovnání všech našich životních kroků, které souvisí s rozvojem duše. Nazýváme to karmou. Jupiter, náš vnitřní duchovní učitel, nás teď v tomto roce může dobře provázet. Vstupuje do svého znamení, ve kterém je spolu s Neptunem vládcem. A Neptun už zde na něj deset let čeká. Setkávají se tak oba, po své pouti zvěrokruhem, opět doma.  Spolu dohromady teď naberou velkou sílu. Povedou nás k pravému duchovnímu poznání a nabádají nás k znovunapojení na světelné proudy vesmíru.

Záludností Ryb však je, že jsou velmi složité a chaotické znamení. Jejich pravou podstatu umí uchopit jen ten, kdo má plně rozvinutou intuici a zvládnuté ego.

Takových lidí je však na naší planetě poskromnu. Velká většina davu je smýkána různými energetickými vlivy. Stále ještě není lidstvo na tak vysoké úrovni, aby většina z obyvatel planety zachytila tenký božský hlásek. Rušiček je kolem dokola plno. Jsme pod působením různých vibrací z neviditelného světa, které se potuluji všude kolem a stále nás zamotávají do karmického kola.

Vyžaduje to velké úsilí pro toho, kdo se chce probudit a jít vlastní, vědomou, sluneční cestou.

Když vstoupí, jednou za čas, do tohoto znamení Jupiter, máme šanci mnohé pochopit, rozřešit a posunout se na své cestě života ke svému vnitřnímu světlu. Ať už je vnější svět jakýkoliv, tito dva naši  „duchovní mistři“ nás mohou právě teď vybízet k opravdové niterné práci a přerovnání svého vlastního osobního světa. Jupiter nás vede k poznání, které získáváme zkušenostmi a vědomostmi, Neptun je napojen na naši duši a její světlo v nás. Máme teď jedinečnou příležitost dát prostor duši aby dobře nasměrovala váš život.

Začněte realizovat své sny o ráji na Zemi.

Změňte, jednou pro vždy, vaše vnitřní nastavení tak, aby váš vnější svět odrazil v realitě to, co si skutečně v hloubi svého srdce přejete.

Jednou za 12 let navštíví Jupiter znamení Ryb. Pro vaši osobní cestu je dobré si v tomto roce projít ta období, kdy Jupiter v Rybách pobýval.

Jak putoval Jupiter Rybami v minulých letech:

Zavzpomínejte si a zapište si:

  • důležité události, které se odehrály v těchto letech
  • co pro vás tato doba znamenala
  • co jste se v této době naučili

Na toto období teď spirálovitě navazujeme. Vždy o stupínek výš. Rozhodněte se, že bude tentokrát ještě lepší a pracuje na tom!

Na co se zaměřit v tomto období?

Mějte trpělivost.

Na vašich životních příbězích jste pracovali mnoho let ve svých myšlenkách, než se zrealizovaly a staly skutečností. Většinu přesvědčení jste si převzali také z minulých generací, Není jednoduché, změnit to, co máte ve své mysli hluboce zaryté, své vlastní pravdy. Jupiter je ale blahodárná planeta, když ji správně využijete. V tomto znamení vám může pomoct ve vaší duchovní práci, která bude směřovat ke skutečné vnitřní práci. Můžete využít příznivých energií k osvobození se z vlivů karmy, rodových zátěží a dalších psychických zátěží.

Ukončete staré nedořešené záležitosti.

Máte jedinečnou šanci projít si nedokončené bolestné vztahy, vymanit se z vazeb, které vám ubližují. Přivést nové síly do vašeho života.

Jak?

Nejrychlejší cesta je odpuštění. Nejprve odpusťte druhým, že vám ublížili. Pak poproste druhé za odpuštění, že jste ublížili vy jim. Vždy jsou těžké události oboustranné. Často to tak však pod nánosem vlastní křivdy není možné uvidět. Vezměte to pěkně z gruntu, tedy poproste o odpuštění i z minulých životů. Nakonec odpusťte sobě, že jste přijali do svého vědomí tyto energetické zátěže a že jste se jimi zraňovali. Prostě to vyslovte a prociťte. Tento svůj vnitřní proces dělejte tak dlouho, dokud nebudete cítit absolutní úlevu.

Rozlučte se, jednou pro vždy, s těmi, co vás opustili. Dejte svobodu jejich duším. Uzdravte svou bolest. Smiřte se smrtí, která vám odvedla někoho, na kom vám moc záleželo, koho jste milovali.

Prozkoumejte období svého prenatálního vývoje. 9 měsíců je dlouhá doba, kdy se mohly odehrát různé procesy u matky nebo v rodině, které mohly hluboce ovlivnit i vás. Zapátrejte, ptejte se a uzdravte vše, co vám přineslo do života jakékoliv bloky.

Buďte k sobě upřímní

Ryby jsou znamením nejvyšší vesmírné pravdy, ale také velkého chaosu a lží. Ale když jsou zde teď dva dobrodějové, může se mlha, kterou kolem vás vytvořily všechny vaše iluze, rozplynout. Když uvidíte pravdu, třeba i nepříjemnou, o sobě i o druhých, prozřete. Napojíte se na skutečnou podstatu nekonečna, která vás dovede na správnou životní cestu. Tak, jak budete upřímní sami k sobě, mohou se rozpouštět i podvody a lži kolem vás. Život se vám vyčistí od „upírů“, kteří vám odčerpávají energii. A to se může dít jak ve vztazích, stejně tak v činnostech, které vám nepřináší nic, než únavu.

Tvořte

Není to o práci. Je to tvořivosti vašeho srdce. Ať je to cokoliv, když svou činnost děláte s láskou, vše se do vašeho díla promítne a obohatí to vás, i druhé. Najděte v sobě touhu vydat ze sebe to nejlepší, pro potěšení druhých, pro pozvednutí lidského společenství. Ale tentokrát ne kvůli slávě, úspěchu a penězům. Myslete na druhé. Na pomoc druhým a světu.

Pomáhejte

Pomáhejte v rámci vašich možností. Zapojte se do celku. Rozvíjejte soucit vůči druhým a slabším. Nebuďte lhostejní vůči utrpením druhých. Ale neberte si jejich zátěže na sebe. Najděte správnou míru. Naučte se rozlišovat, kde a jak můžete být nejvíc užiteční.

 

Na co si dát pozor?

Na lži a podvody. Také na lži sami sobě. Na duchovní extrémismus, který odtrhává od reality. Na fanatismus. Na společenství, které není zaměřeno na dobro.  Na alkohol, drogy a jiné závislosti všeho druhu, např. na lidech, penězích a různých požitcích.  Na chaos v mysli, ulítání do světa snů. Na lenost, bezcílnost. Na nadměrné utrácení a život na dluh.

Aby nezůstalo jen u teorie, zde si můžete k jednotlivým tématům stáhnout pracovní listy, ve kterých najdete víc:

Klikněte na tlačítko

 

Ryby jsou záhadné, tajemné. Tento energetický mix, který se teď dává do pohybu je velmi silný, ale zároveň záludný. Pokud se nebudeme zabývat svým nitrem a nebudeme chtít v sobě rozvíjet „božské vlastnosti“ vesmír si najde cestu, jak nás k tomu přimět. Hrozí nám nemoci, odloučení nebo osamocení, které nás, i přes náš odpor, donutí k tomu, abychom se nad svým životem zamysleli.

Nacházíme se teď v době jakéhosi těhotenství. Ještě nevíme, jak bude vypadat náš nový svět, ale můžeme ho vnímat přes vibrace, stejně jako dítě u matky v břiše. Tento proces je však velmi důležitý. Odchází staré a zároveň se líhne nové. To se však projeví, až když vstoupí planety do znamení Berana.

Jupiter v Rybách nám bude pomáhat rok.

Jupiter od května tohoto roku vstoupil do Ryb. Na dva měsíce. Pak se ještě vrátí zpět do Vodnáře. V prosinci vstoupí znovu do Ryb, kde bude do května příštího roku 2022. Ještě jednou se pak vrátí do Ryb, a to od listopadu do prosince 2022 (přesné údaje jsou v tabulce nahoře). Zdá se, jakoby tato znamení potřebovala větší pozornost. Když takto tancuje planeta znameními, díky svému retrográdnímu pohybu, dává nám možnost dobře zvážit své kroky a znovu nás k vrací k nedořešeným záležitostem.

Jupiter, nazývaný planetou velkého štěstí, nám přichází pomoct při léčení prastarých zranění a bloků, které jsme si, díky inkarnačním cyklům duše, do sebe nasáli jako houby. Pokud jdeme správnou cestou, poznáme to podle pocitu blaženosti, který se nám tiše rozprostře do života. Nenechte si tento čas „frnknout“, taková nabídka od Jupitera přijde až za dalších dvanáct let.

Druhá planeta, která se v současné době nachází v Rybách, je Neptun. Tomu zbývají ještě 4 roky než zde ukončí svou misi.

Nedopusťme, aby nás vesmír učil soucitu, lásce a lidskosti přes bolest a protahoval nás těžkými zkouškami.  Ryby  nejsou znamením boje. Učí nás rozvíjet v sobě bezpodmínečnou lásku, soucit, sounáležitost se všemi bytostmi a tvořivost ve smyslu rozvoje celku. 

Staňte se tvůrci. Šiřte kolem sebe lásku a krásu, napojte se na nejvznešenějším energie, které se ve vesmíru nacházejí. Přesně tak, jak to ve svém jádru Ryby potřebují.

_________________________________________________

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře