Jarka Olžbutová

    Průvodkyně vědomou cestou životem

Slunce vstoupilo do Berana. Začíná nový astrologický rok

Začal nám nový rok.  Z pohledu astrologie a přírody v našem podnebí, začíná rok právě teď. Po dlouhém spánku, kdy příroda uložila své síly do kořenů a spala celou zimu, právě prvním jarním dnem dostala budíček. Rostlinky se postupně po dlouhé zimě probouzejí. Už je nic nezadrží. Ta síla, která je žene ven, je síla Slunce.

Do rovnováhy se dostává den a noc. Světlo od tohoto dne bude převažovat nad tmou.

Sluneční energie je pro nás životem. Každý z nás, po dlouhé, většinou zamračené zimě, utíká rád ven. Když vysvitne Slunce, možná se přistihneme, že až tak nepospícháme domu z práce. Když nás hřejí paprsky, zpomalíme chůzi, narovnáme záda a ploužíme se pomalu parkem, nebo kolem zahrádek a posloucháme bzukot hmyzu a zpěv ptáků. Vnímáme vůni jara.

Nasáváme energii, ožíváme!

Právě všechno začíná. I v nás se cosi probouzí. Každopádně je to chuť do života. Nějaká síla nás žene dopředu.

Nový rok začíná, když Slunce vstoupí do znamení Berana.

Prvním jarním dnem.

V předchozím měsíci, když se Slunce nacházelo ve Znamení Ryb, jsme měli mnoho příležitostí, abychom si porozjímali o uplynulém roce. Možná pro mnoho z vás nebyly všechny situace až tak příjemné. Dobíhaly nás totiž energie a pocity, které jsme si během celého uplynulého roku „vyrobili“.

Vstup Slunce do prvního znamení zvěrokruhu přináší sílu, která z tohoto rybího chaosu zrodí na svět novou individualitu. Sílu pro JÁ.

Můžeme tedy začít.

V tomto měsíci využijte cíleně této síly a moudře rozvrhněte, kam svoji energii vložíte abyste s ní neplýtvali. Bude vás provázet po celý astrologický rok. Zvažte, co je vaší prioritou a kam zaměřit svoji pozornost. Teď je začátek. A v tomto znamení se jedná právě o vás. 

Jste sami sebou, nebo jste opustili svoji přirozenost kvůli představám a přáním druhých?

Jděte na exkurzi do nespokojenosti ve vašem životě nebo ve vztazích které žijete. Jděte pěkně do hloubky. Zamyslete se, kde jsou potřeby vaše, a kde jsou potřeby druhých, které vám berou sílu.

Na těchto základech budete stavět dál po celý rok. Pokud tyto základy nemáte poctivě položeny, při každé příležitosti se budou otřásat. Každý měsíc během celého roku přidáte pak nové energie dalších znamení. Unesou to?

Když vstoupí Slunce do znamení Berana, můžete si přestavit, jakoby se právě narodil Nový rok. Zatím je v plenkách, ale je to příležitost, kdy byste měli zodpovědně rozhodnout, co chcete, co je vaší osobní potřebou, jaké máte vy sami, představy o vašem životě.

Beranům vládne planeta Mars. Je to symbol bojovníka a vrhá se do všeho po hlavě.  Tento boj ale musíte zvládnout především sami v sobě. Vybojovat si své pravé a správné místo ve světě. Je potřeba teď vyvinout úsilí, abyste přijali minulost, osvobodili se od starých přežitých vzorců a tím přijali novou sílu. Pokud tak neuděláte, neprobudíte svoji sílu a nevyjdete vstříc novým aktivitám, může ve vás bublat určitá nervozita a napětí. 

Když využijete vědomě této chuti do života, máte vyhráno.  Když se budete bránit, bude vás to stát mnoho úsilí a nakonec vás tato síla stejně přepere. Můžete se dostat do konfliktů, kdy si uvědomíte, co vlastně chcete i co už nechcete!  Nebo vás skolí nějaká ta jarní chřipka a budete se muset zamýšlet se nad svým doma v posteli.

Začněte tedy stavět novou základnu pro celý rok.

Plánujte, sněte, tvořte, žijte, milujte.

Přichází příliv nové vitální energie!

 

Další články, které vypovídají o energiích pro tento rok: 

Jaký bude rok 2019?

Uran přináší novou energii. Jste připraveni na změnu?

Saturn se po třiceti letech vrátil domů

Jupiter vstoupil do Střelce. Zve nás na výlet ke hvězdám.

 

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře