Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Podzim nese energii Štíra, nejhlubšího znamení v roce. Máte odvahu nahlédnout do své 13. komnaty?

Slunce vstoupilo 23.10. do Štíra, do nejtajemnějšího znamení z celého zvěrokruhu a přináší možnost důkladného prozkoumání našeho nitra a jeho proměnu. 

Energie jednotlivých znamení ovlivňuje nejen ty, kteří se narodili pod jejich vlivem, ale určitou „náladu“ každého měsíce můžeme pocítit všichni.

Následující čas Štíra tak může mnoho lidí potrápit. Toto dušičkové období můžeme pociťovat jako čas hlubokého ponoru.

A nemusí to být vždy příjemné, protože velmi záleží na tom, co uvnitř sebe, třeba i pod usměvavou maskou na tváři, najdeme. Využijme toto období k velké práci na sobě, k velkému vnitřnímu úklidu a podívejme se opravdu upřímně dovnitř, do našeho nitra. Blahodárná energie podzimu nám bude nápomocna.

dsc_0227-2

Podzim je období jak stvořené k zastavení a rozjímání.

Podzim zahájilo znamení Vah, které přináší lidem potřebu partnerství a spolupráce. Váhy musí cítit harmonii ve všech vztazích. Z toho důvodu vztahy, které je trápí, hezky uklidí. Křivdy a emoce, které vzniknou z těchto mnohdy tichých „válek“ prostě zametou pod koberec. To Váhy umí, malovat svět na krásno.

Jenže tato energie nezmizí, ona se přelije dál, do Štíra, který má za úkol tento náš „odpad“ vynášet na světlo a čistit.

Doba, do které jsme se narodili je tvrdá a rychlá. Zatneme tedy zuby, nabrousíme lokty, na nějaké velké city není čas. Zavřeme je hluboko do našeho nitra a prcháme. Každý volí jinou techniku úniku: někdo zavolá kamarádovi, jiný zvolí skleničku alkoholu nebo si vezme prášek na uklidnění, další se raději upracuje, usportuje, ucestuje. Tak se stává náš život štvanicí. Zranění ale zůstávají.

I druzí to tak nějak cítí a reagují na něco, co máme ukryto v podvědomí. Vztahy s nejbližšími, v rodině i v okolí se nám začínají hroutit, na koho se podíváme s tím jsme rozhádaní. Problémy rostou a na ně se nabalují další a další podobného druhu jako „tenkrát“, až je naše duše celá rozbolavělá. Bojíme se podívat dovnitř, přiznat si pravdu, lžeme sobě i druhým.

Čas od času je uvnitř přeplněno až tak, že nastane výbuch. V lepším případě. V horším případě se ničíme tak dlouho, až se tělo vzdá a propukne nemoc fyzická, nebo i psychická.

A najednou zůstaneme úplně sami.

Tak snad TEĎ již se musíme zastavit a zeptat se sami sebe: „Proč já?“

door-819266_640Náš strach podívat se do svých hlubin způsobuje, že tyto zavřené stíny už toho mají dost a začnou bušit na dveře. Žádají si pozornost. Každý rok v říjnu a listopadu to zkouší znovu a znovu. Naše 13. komnata si právě v tomto období žádá úklid. Máme k tomu příhodné podmínky najít vše, co jsme ukryli před okolním světem i sami před sebou.

Období Štíra přináší možnost hluboké vnitřní transformace a přerození se, mnohdy v bolesti, v lepšího a svobodnějšího člověka. Ta bolest je však nutná, stejně jako když chirurg řízne do zhnisané rány. Každý přerod bolí, ovšem ten štíří nemusí být vidět navenek, léčí a uzdravuje se naše duše.

Mnohá zranění a křivdy začaly již v raném dětství. A protože i naši rodiče leccos od života také slízli, předávají nám dál své zátěže jako štafetu. A tak jsme na určité rovině spojeni s energiemi dávno minulými, které přicházejí od našich předků. Ne nadarmo se tomuto období říká „dušiškové“. Ano, i duše našich předků potřebují osvobodit. A tady je potřeba začít. 

Zátěže k nám mohou přicházet z dob dávno minulých.

Mnohdy ani nevíme z jakého rodu vycházíme a nebo s ním nechceme mít nic společného, bojíme se dívat do minulosti, bojíme se smrti jako takové. A přesto jsme s ní tak hluboce spojeni. Vždyť smrtí fyzickou nic nekončí, vše pokračuje. Jsme přece pokračováním minulosti.

Jak se osvobodit a najít sílu pro lepší život? 

Sestavte si třeba jen náznakem svůj rodokmen.

Pokloňte se všem vašim předkům. Na každého vzpomeňte a projevte mu úctu. Uvědomte si, jak málo víme o životě druhých a jak rychle dokážeme soudit, mnohdy z jedné věty, kterou jsme o někom slyšeli. Uvědomte si, kdo nás hluboce zasáhl svým osudem. Kdo nám chybí, po kom se nám stýská. 

Řekněte ANO jejich životům i přesto, že se vám nechce a cítíte vzdor.

Každého přijměte do svého srdce, ať již byl jakýkoliv.

Za odměnu k vám přijde síla pro život. Dostanete od členů vaší rodiny požehnání, tolik potřebné pro to, aby se vám dařilo a cítili jste pevnou půdu pod nohama. Najdete kořeny, kterými nasajete potřebné živiny pro váš zdravý růst. Energie vašich předků je i vaší energií, jejich geny nesete dál. Ať už žijí, nebo ne, jste stále spojeni.

Tímto rituálem přijmete pozitivní sílu a rozloučíte se s rodovou zátěží.

Znamení Štíra je nejhlubší a nejsilnější znamení zvěrokruhu. Má velkou sílu překonávat životní krize, schopnost přerůst sám sebe a vzlétnout do nekonečných výšin, jako bájný pták Fénix. Tak se ho nebojme, ale propojme se s tím, co nabízí. Podzimní večery ba přímo lákají k rozjímání nad životem.

road-1072823_640

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře