Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Uklízíme, třídíme, sklízíme. Úplněk na ose Panna – Ryby nás k tomu povede

To, co jsme zaseli na začátku našeho astrologického roku, tedy v březnu ve znamení Berana, vrací se zpět v tomto měsíci, abychom prozkoumali ještě jednou, zda jdeme správným směrem. Slunce se právě nachází ve znamení Panny, které má za úkol analyzovat a třídit zrno od plev. Ještě než přijde podzim, ohlédněme se na chvíli zpět.

Stejně jako příroda teď pomalu zastavuje nárůst své aktivity, ovoce dozrává, energie se pomalu začíná stahovat do kořenů, sluneční den se krátí, tak i my lidé potřebujeme trochu zvolnit tempo našeho běhání venku a dokončit resty. Končí vnější aktivita, aby svou vládu převzala vnitřní aktivita, která bude začínat podzimem. A tak se dobře připravme.

Celý půlrok jsme se měli věnovat sobě, abychom zjistili, co potřebujeme ke šťastnému životu. Od října, až Slunce vstoupí do Vah, se budeme učit spolupracovat s druhými a zapojovat do společnosti.  Jen zralý člověk dokáže vytvářet kvalitní vztahy a ví, kde je jeho místo ve světě.

Ale víme, co můžeme nabídnout? 

Pana je obdobím rekapitulace. Jen ona dostala obrovské schopnosti analýzy, logického myšlení, smysl pro pořádek a detail. To proto, aby dokázala zhodnotit a najít vše, co už je přežité. Co není potřeba tak vyhodí, co je krásné vyzdvihne, co se jí nelíbí zkritizuje. Ale nesmíme zůstat jen na povrchu, tak jak to některé Panny často dělají. Musíme jít i do hlubin naší psychiky nebo raději ještě hlouběji, do celého našeho bytí.

Úplněk v Panně, který vrcholí 6.9. ráno nám k tomu pomůže (působí cca dva dny před a po přesném datu), protože Luna, která je záležitostí naší psychiky a celého podvědomí, bude v té době v Rybách. A tak se dostane krom přísné a precizní logiky Panny do hry také jemné intuitivní vnímání. Může tedy začít velký úklid a pátrání po příčinách našich potíží.

Vyhoďte ze svého života všechny překážky z našeho podvědomí, které brzdí váš vývoj a spokojenost

Ono totiž z hlediska vyšších vesmírných zákonů je sklizeň ve znamení Panny a Ryb to, co dnes tak často a někdy i rádi nazýváme karmou.  Přestaňme používat toto slovo jako alibi a začněme uklízet. Vše máme jen my sami v rukách. Tento čas nám to půjde velmi dobře, protože je tomu energie nakloněna. Nejsme jenom svatí a nejsme zase jen špatní.

Najděte si chvíli klidu a podívejte se na svůj půlrok. Žádná energie se neztratí, vše pokračuje a každá potíž někde a někdy začala. I náš život navazuje na někde nějaký začátek…Všechny těžké energie, které nás ovlivňují, můžeme transformovat na pozitivní jen jejich přijetím, pravdou a láskou.

Staré, přežité, rozbité jak v naší duši, tak např. v kuchyni nebo ve skříni musí pryč, aby se rozproudila energie a uvolnila místo novému. Věnujte také pozornost svému tělu, zamyslete se nad vaší stravou, zamyslete se nad vašimi vztahy, nad vaší službou pro společnost. Když vyhodíte překážky, které blokují řeku vaší energie, ozdravíte se nejen vy sami, ale celé vaše okolí.

To je velká alchymie moudrých a zodpovědných bytostí. Naše duše to ví

Zeptejte se jí tento úplněk.

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře