Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Zase ten úplněk, tentokrát nás může pěkně rozhoupat

Tento úplněk se nachází na ose Beran  – Váhy. Beran, ve kterém  se nachází magická Luna je znamení, které má v sobě dynamiku ohně, chce být vždy první a potřebuje svoji energii vložit do akce. Ale co když si naproti Luně stoupne do Vah Slunce? Jaké jsou ty Váhy o kterých se říká, že jsou nerozhodné a opatrné?

Přesný úplněk bude 5.10. večer ale jeho působení je již 2-3 dny před i po přesném datu. Znamení Vah už je tady a můžeme ho vnímat od 23. září, když se Slunce přesunulo do tohoto znamení a tak vztahy v tomto období jsou pro nás velmi důležité. Váhy chtějí rovnováhu (proto Váhy) a harmonii. Proto jim možná tak dlouho trvá, než se rozhodnou, protože jejich úkolem je hledat ve všem správnou míru a dokonalost. Vládne jim Venuše která touží po lásce. Váhy nechtějí žít život sami. Oni tak nějak podvědomě ví, že život v páru je úplný a celistvý. A jejich přirozeností a možná i úkolem je hledat vyváženost ve vztazích.

Ale máme v dnešní době všichni sladěný život tak abychom se cítili blaze, když každý jen prosazuje své ego?

Takže tento úplněk se dostává do hry dynamika a bojovnost Berana, který myslí v první řadě na své potřeby (Berani prominou, mají to tak někdy dané) a Váhy, které si sami moc neumí poradit a tak se raději pověsí na druhého (i Váhy prosím za prominutí). Tak kdo zvítězí? Ve finále nikdo, možná jen ta bolest hlavy. Beranům totiž na fyzickém těle patří hlava, proto jdou zásadně hlavou napřed, hlavou proti zdi, a nebo taky hlava nehlava.

Zastavme se tento úplněk a dejme si vše v sobě do pořádku. Možná že jsou situace, kde nezvítězíme. Možná že žijete život, kde nevidíte východisko. Ale stoupněte si do středu a podívejte se na situaci z obou stran. Jak ze své, tak očima partnera (spolupracovníka, druhého člověka) Zkusme se zeptat, jaká je pravda? Ale hlavně kam se ztratila láska k sobě a k druhému?

Tam kde je boj, chybí láska, když je moc rozumu a nerozhodnosti ani tam se láska nenajde, tam je strach.

Kde se všechno zašmodrchalo?

Zavřete si na chvíli oči. A pomalu natáhněte před sebe ruce, dlaněmi nahoru a představte si, že v levé dlani vám stojí otec a v pravé dlani vám stojí matka. Chvíli zůstaňte bez jakýchkoliv myšlenek a nechte úplně volně pracovat vaše tělo. Kdo ve vašem podvědomí je pro vás významnější ten bude nahoře.

Pravda léčí, nic si nenalhávejte. Nejdřív si musíte sami sobě přiznat jak to v sobě máte nastavené.

Potom každému zvlášť řekněte (nahlas a procítěně): Tati (mami) máš pro mě stejnou hodnotu jako máma (táta). Třeba i několikrát, než se vaše ruce srovnají do stejné úrovně. Nechte si hlavou projít ty okamžiku, kvůli kterým jste se rozhodli, že jeden z rodičů je pro vás ten na podstavci a druhý zavržen (jemněji řečeno více důležitý a opomíjený). Projděte si i ty okamžiky, kdy jste se chovali stejně jako jeden z rodičů, i když jste s tím bojovali (např. nikdy nebudu jako moje matka…tato silná slova vás zaručeně do některých situací dohnala)

Ze všech sil se snažte nejdřív odpustit sobě, že jste si tuto představu v sobě zafixovali a pak rodičům, pokud vám kdy ublížili. A je to. Teď máte šablonu, do které můžete vložit všechny vztahy, které žijete. Pokud si srovnáte tento obraz v sobě, najdete správnou míru i v ostatních vztazích a všech životních oblastech, např práce-rodina, rozum-cit, povinnosti-odpočinek, aj. Na první pohled jednoduchá záležitost…že?

Tento úplněk se setkalo hned několik planet v opozici, např Jupiter a Uran a další houpačku vytvořily planety Mars s Venuší a proti nim Neptun. A ještě navíc se k tomu všemu přidal Jupiter, který se bude pomalu loučit se znamením Vah, kde pobýval celý dlouhý rok a navštíví je zase až za 12 let. A tento velikán i když je to planeta štěstí ještě udělá ze všech sil to, čím byl ve znamení Vah pověřen Článek ZDE  Od 11.10.2017, tedy za pár dní se posune do dalšího znamení, do Štíra a tak je potřeba ještě naposled ve Vahách pořádně zamést protože další rok bude putovat Štírem, nejhlubším znamením zvěrokruhu.

Potřeba vyrovnání a nalezení správné míry a hranice kde jsem já a kde jsou druzí na nás ba přímo tlačí. 

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře