Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Úplněk na ose Býka a Štíra, život a smrt v jednom pytli

Letošní úplněk ve znameních Býka a Štíra má pěknou nadílku. Přidaly se k němu další planety a tak vždy nabírá větší význam. Obě dvě znamení jsou velmi stabilní a každé si trvá na svém. A tak nezbývá nic jiného než najít kompromis. Býk bývá označován jako znamení, které si dokáže užívat hmotný svět, má rád jistoty, kterými se obklopuje a čím víc, tím líp. Štír vidí hodnoty ve své skryté moci a dobře ví že vše je tu jen dočasně a podléhá smrti. Na míle daleko vycítí co se děje pod povrchem druhých a dokáže pěkně do problému říznout. O tom zase Býk nechce slyšet, když si chce užívat.

Jak ustojíme konflikt Luny, nočního světla a Slunce, denního světla? 

Úplněk je vždy napěťový jen pro ty, kteří neznají jeho vyzařování. Tak se na tento souboj dvou světel podíváme podrobně, protože v těchto znameních bývá úplněk dost těžký.

Štír nás noří do nejzasutějších částí našeho já. Dnes se tomu hezky říká: vytěsněných částí. Jasně, to co bolí, je nepříjemné a těžké už nechceme nikdy prožívat. Vytěsníme, oddělíme, odstřihneme a s tím i kus svého já. Spolu s tím špatným vyženeme i to dobré. Držíme vše pod pokličkou a stojí nás to hodně úsilí aby nikdo nepoznal, co v sobě nosíme. Postupně se vše začne motat kolem tohoto uzavřeného problému a začínáme se vztekat. Ale přece nemůžeme nosit označení „zlý“. Tak se vztekáme uvnitř, hledáme viníky a časem obviníme i sebe.  Z potlačené agresivity postupně vznikne deprese.

Položili jste si někdy otázku, kolik procent národa je dnes na antidepresivách?

Nešlo by to jinak?

Jednou jsem řekla kamarádce, budeme mít hodně práce a myslela jsem tím vnitřní, duchovní nebo duševní práce. Smála se mi: „Ty tomu říkáš práce?“ Ano. Podívat se na svůj život bez růžových brýlí je velká práce. Nechceme být ti špatní. Nechceme si přiznat chyby. A když je uvidíme, tak zase přijde okamžik, kdy se trestáme, obviňujeme se a sebetrýzníme. A pak hledáme tisíce vysvětlení a výmluv a vytáček. Ano. Je to velká práce podívat se na život bez odsuzování, bez toho aniž bychom hodnotili co je dobře, co je špatně.

Život plyne jako řeka. Události přicházejí a odcházejí. A když tu řeku někde zastavíme, začne v ní voda zahnívat. I to krásné, na čem lpíme a nechceme se toho pustit se nám časem přejí. Když lpíme na starém „dobrém“, nedovolíme aby do života přišlo nové, možná ještě lepší.

 

A tak každý rok tento úplněk dává znovu a znovu šanci bychom si posvítili na naše nejzákladnější otázky:

Co je ŽIVOT? a Co je SMRT?

Býk je realista nevěří tomu, na co se nedá sáhnout. Chce si užívat všeho plnými doušky, co má rád, toho chce mít hodně a na věky. To je jeho jistota. Na nějaké trápení není zvědavý a změny, ztráty nebo smrti se bojí a nechce o ni ani slyšet. Štír je znamení které zná smrt a ví že je nutná k obnově a proměně starého v nové. Ale někdy právě proto zapomíná na život jako takový. Smrt nemusí být jen fyzická, je to i např. konec vztahu, práce, nebo jen hrnečku po babičce. To na čem moc lpíme musí jít dál a uvolnit místo novému. Štír tedy nese proměnu.

         POKUD NEPŘIJMETE SMRT NEMŮŽETE ŽÍT NAPLNO!                      POKUD NEŽIJETE, UMÍRÁTE!

Obě znamení patří k sobě. Každý z nás v sobě tyhle dvě znamení nosí a v některé životní oblasti se čas od času projeví. Tento úplněk budou silně aktivovány (vždy podle osobního horoskopu)

Letošní Slunce ve Štíru má velkou podporu. Vedle Slunce se postavil mohutný Jupiter, planeta, která se nazývá velkým štěstím a všude kam v horoskopu přijde přinese naději, možnosti pochopení a poznání. A tak tentokrát může každý problém najít své řešení. I ty dlouhodobé a hodně staré.  Ale nebude to zadarmo. Musíme najít jeho jádro, jeho základní příčinu, která je ukryta velmi hluboko, někdy možná v raném dětství, prenatálu, někdy v názorech převzatých z rodiny nebo i v minulých životech.

Pokud ve vás zůstala nezahojená rána při odchodu někoho milovaného z rodiny, uzdravte ji. Smiřte se se smrtí. Štír je také znamení ke kterému v horoskopu patří dědictví. To, co jsme přijali z minulosti po našich předcích. Napadlo vás, že se dědí i energie a zvyky nebo třeba názory? Nemusí být vždy všechny správné. Pečlivě prozkoumejte, co jste si vzali za své a nepatří už to k vám.

Pokud objevíme jádro plné bolesti, Jupiter nás vytáhne ven a konečně se v nás probudí bezpodmínečná radost z bytí na naší krásné planetě.

Úplněk už začíná působit, kulminuje 4.11. 2017 ráno a přibližně 3 dny po něm ještě zaznamenáme jeho energie, tak buďme pozorni k tomu co přichází. Je to pokračování a prohloubení toho, co jsem již psala v článcích ZDE: Podzim nese energii Štíra, nejhlubšího znamení v roce. Máte odvahu nahlédnout do své 13. komnaty? a ZDE: Jupiter navštívil na celý rok Štíra, co můžeme čekat?

Co byste řekli vaší nejlepší a kamarádce, kterou byste viděli utrápenou? Možná byste jí projevili účast, nebo objali a určitě dobře poradili a jistě by se jí ulevilo. Staňte se tedy sami sobě přítelem. Odložte sebelítost. Sedněte si do klidu a s velkou láskou se podívejte na sebe a na svůj život, obejměte se a odpusťte si každou chybu, kterou jste kdy udělali. Usmiřte se s minulostí. Že je to práce? Ano! A za každou práci přijde také odměna:

Váš život se rozzáří!

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře