Jarka Olžbutová 

Astrologie s duší 

Nový rok 2022 je tu. Co nám přináší?

Vstoupili jsme do nového roku. Mnoho lidí očekává, že úderem půlnoci se změní vše, co se ve starém roce odehrálo a přijde něco úžasného a nového. Přejeme si „Šťastný nový rok“, „Ať je ten nový lepší, než ten co byl“, radujeme se při bouchnutí šampaňského. Opustíme tak starý rok aniž bychom se s ním rozloučili.

Z pohledu vesmírných energií je to trochu jinak. Vše je v neustálém pohybu, vše se prolíná. Jedno navazuje na druhé. Astrologie považuje za nový rok první jarní den, kdy vše nabírá na síle. Ale i tak nám tento společensky uznávaný
Nový rok může přinést chuť nově začít.  

Ale než se pustíte do nových předsevzetí a plánů, je nejdříve dobré smířit se s minulostí, tedy tím, co nám přinesl rok minulý. Zvlášť konec roku byl plný napětí. Naši dva vesmírní učitelé se totiž potkali oba ve znamení Vodnáře. Saturn, který je striktní, přísný a omezující a Jupiter, který je blahodárný, ale rozpínavý a často vše přehání.

A tak právě ve znamení Vodnáře zde rostl obrovský tlak na to abychom si uvědomili, jak je pro nás cenná svoboda, vnitřní i vnější.  Jupiter, ještě naposledy, než úplně Vodnáře opustil, nás prozkoušel, jak jsme pochopili význam těchto vodnářských témat.     

Když si na chvíli sednete a napíšete si hlavní události v minulém roce, které jste zažili, jistě vám to pomůže uvědomit si, co opravdu ve svém životě toužíte změnit
a jaká předsevzetí v novém roce jsou pro vás důležitá
(dole v článku najdete pracovní listy ke stažení). 

 

Co můžeme v novém roce 2022 očekávat?

První změna, která nás potká je proměna energie Jupitera.

Ten se už na závěr roku 2021 posunul do znamení Ryb. Mění tak revoluční a razantní energii, kterou nabyl ve Vodnáři a zjemňuje se v citového a obětavého učitele.

Pomůže nám v hledání vyššího smyslu života.
Můžeme tak zažívat pocity sounáležitosti se světem i celým vesmírem.
Teď se můžeme lehce dostávat z rozbouřené mysli, do vnitřního klidu, pomocí meditace, hudby, přírody aj. 

Jupiter vstupuje do znamení, ve kterém je spolu s Neptunem tzv. vládcem (článek o Jupiteru najdete zde). A ten už zde na něj deset let čeká. Mohou tak oba dohromady rozvinout svou pozitivní energii, pokud jim to dovolíme. Jupiter zde podpoří energii Neptuna a znamení Ryb a mohu se objevit konkrétní cesty, které nám přinesou naději a uzdravování lidstva na všech rovinách.

Jenže znamení Ryb je poslední znamení zvěrokruhu. Tady se už jednou pro vždy musí doladit to, co nebylo dořešeno a odkládáno napotom. Je to znamení očisty a také chaosu a rozkladu, ze kterého se následně může vynořit něco nového. Jen je potřeba prozřít, dát si pozor na lži, podvody, klamy a iluze. Ale velkou pozitivní silou tohoto mixu energií je možnost navázat spojení s intuicí. Poslouchejte tedy vlastní vnitřní vedení. Rozvíjejte své mimosmyslové vnímání a nechte se vést jen svým čistým svědomím.

Koncem března bude přesná konjunkce těchto dvou planet.
Je to významný čas pro léčení, meditace, napojení se na vyšší síly a vstup na duchovní cestu plnou lásky a pospolitosti.  

Ryby jsou právem nazývány karmickým znamením. Přichází tedy nutnost vyrovnat všechny dluhy, odpustit všechny křivdy. Zjemnit své emoce. Hvězdy nám v tomto období budou nápomocné. 

V polovině května se Jupiter přesune do Berana, kde vše nové začíná. A tak se v nás následně bude probouzet touha po smysluplnějším životě. Ale jen ten, kdo smyje staré energie, může s čistým štítem jít za novými sny bez závaží z tíživé minulosti. 

Saturn a Uran jsou nadále i v novén roce 2022 v napětí

Válku mezi sebou stále povede Saturn, který se nechce jen tak vzdát starých tradic a zvyků a Uran, který naopak boří vše, co je staré a zkostnatělé.  Proto se může také v nás ozývat touha se vším praštit a zároveň strach udělat razantní změny ve svém životě. Protože se Saturn nachází ve Vodnáři, hlídá zde svobodu (celý článek o Saturnu ve Vodnáři si přečtěte zde bude zde do roku 2023) Nedá nám nic zadarmo, dokud se nestaneme plně zodpovědnými.

Symbol změn a revoluce, Uran, vládce Vodnáře, je už delší dobu v Býku. V nejpevnějším a nejhmotnějším znamení zvěrokruhu. Řádí zde již několik let (článek o Uranu v Býku si přečtěte zde) a bude v něm do roku 2026 . Jeho rázná elektrická energie práská do všeho, co považujeme za jistotu a hodnotu. Mění vše k čemu jsme připoutáni. Budeme tedy stále muset přehodnocovat, co je skutečná hodnota pozemského života.

Pluto pomalu mění strukturu světa  

Pluto bude nadále po celý rok ve znamení Kozoroha. Tato planeta putuje velmi pomalu a důkladně prohlíží to, co je pod povrchem. Otevírá třinácté komnaty a vytahuje na povrch vše z temných hlubin. Kozoroh má na starost udržovat strukturu a řád, nejen osobnosti, ale celé společnosti ve které žijeme. Je jasné, že staré již neplatí, nové se teprve hledá. Stále nás tedy čeká pomalý a hluboký přerod, jak osobní, tak celospolečenský.

Prastaré energie, které se ukrývají v hlubinách, se dostávají na povrch. Jen tak můžeme prozřít a proměnit negativní v pozitivní.

Při narození nového roku, 1.1.2022, se dostane do konjunkce s Plutem ještě navíc Venuše a Merkur. A tak dostane Pluto v Kozorohu osobní rozměr. Merkur (mysl) a Venuše (láska, city) tak získají až magickou sílu. Mohou vyjít na povrch skryté vášně a touha po manipulaci ve slovu i ve vztazích. Možná, že objevíte, že jste napasováni do formy, která se svobodou nemá nic společného. Zatoužíte po svléknutí staré kůže.  

Tuto energii je výborné využít. Zvlášť pro průzkum svého vnitřního prostoru, rodinných tradic, zvyků, názorů a proměnit staré a přežité nevyhovující tradice v nové. Prozkoumejte to, po čem toužíte. Dáte prostor srdci (Venuše) nebo mysli (Merkur)? S touto hlubokou silou v pozadí, se může začít snadno realizovat to, na co myslíme.

Je tedy potřeba mít čistou mysl a otevřené srdce pokud chcete proměnit svůj život k lepšímu. 

Nervozitu, netrpělivost a hledání nových směrů přináší Luna s Marsem

Mars s Lunou v ohnivém znamení Střelce je tak trochu prskací. Lunární city jsou pod žárem ohně od Marse a Berana. Je zde hodně napětí, vášně a nervozity. Umocněno je vše opozicí Černé Luny z Blíženců. Opět vesmír upozorňuje na to, že je potřeba hledat pravdu ve všech informacích, které jsou nám podávány. Dát si pozor na manipulaci slovem, třídit informace, které k nám přicházejí a přepnout mysl na pozitivní myšlení.

Pokud tento mix energií využijete pro hledání hlubšího smyslu života, podstaty věcí a zaměříte se na seberozvoj nebo vzdělávání bude vám hnacím motorem. Opřete se o vlastní zkušenosti a vlastní názor na svět. Jděte za svým cílem. Hledejte možnosti, jak žít smysluplnější a samostatnější život.

Horoskop Nového roku 2022

1.1.2022

 

Když se podíváme na horoskop roku 2022 jsou zde obsazeny planetami pouze znamení od Střelce po Ryby.
V astrologii se jim říká společenská znamení. Ukončují kruh zodiaku.  A protože jsou zde všechny, jak osobní, tak i společenské a transcendentní planety (kromě Urana), je tedy jasné, že se dokončuje jakási dlouhodobá životní etapa lidstva. Dobíhá nás minulost a je tedy potřeba ji čistit a čistit.

Léčit stará traumata z minulosti, a to nejen naše vlastní,
ale osvobozovat také zátěže z minulých generací,
které nám berou sílu a sedí na nás jako černý mrak. 

Jen tak budeme moci vstoupit do nového, zlatého věku, který je už dlouho prorokován. Zvládneme to?

Vše začíná u každého malého jedince, který je součástí celku. Probuzení vaší duše, rozsvítí světlo i pro druhé.

Nevypadá to na jednoduchou dobu, ale když vyzdvihneme z tohoto roku to dobré, pomůže nám to překonat náročnější chvíle, se kterými se můžeme tento rok potkat. Zdá se, že je to velmi rozhodující rok pro další cesty, které lidstvo čeká.  

Pokud máte chuť zrekapitulovat si starý rok a připravit si plán pro nový rok můžete si stáhnout a použít pracovní listy, které jsem pro vás připravila. 

Klikněte na tlačítko

Přeji všem hodně krásných chvil v novém roce, štěstí, zdraví a odvahu. 

Zajímá vás Astrologie? 
Od 31.1.2022 otevírám 1. semestr ASTROŠKOLY s intenzivní výukou. Je zvlášť vhodný pro úplné, nebo i věčné začátečníky.  Podrobnosti ZDE 

 

Jaroslava Olžbutová
Učím astrologii a provázím na duchovní cestě. Za více než dvacet let práce s horoskopy jsem poznala mnoho lidských osudů. Ve své práci s lidmi se zaměřuji na odstraňovaní překážek, které brání rozvoji osobnosti, prožívání štěstí a porozumění v mezilidských vztazích. Můj příběh si přečtěte zde >> Astroškola >>
Komentáře